دانلود تحقیق کامل درمورد تعليم و تربيت دینی فرزندان

دانلود مستقیم «دانلود تحقیق کامل درمورد تعليم و تربيت دینی فرزندان» | دسته «علوم انسانی» | دریافت فایل از دانلود بازار

دانلود تحقیق کامل درمورد تعليم و تربيت دینی فرزندان

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*
فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)
تعداد صفحه: 25
فهرست و توضیحات:

چكيده

مقدمه

تعليم و تربيت ديني

اهميت تعليم و تربيت ديني

مفهوم و ماهيت تعليم و تربيت ديني

چارچوب نظام تعليم و تربيت ديني

اصول تعليم و تربيت

مباني تعليم و تربيت

هدف تعليم و تربيت

روش تعليمي و تربيتي

آموزش و پرورش ديني

طريق وصال به اين اهداف

چگونه فرزندان متدين تربيت كنيم

تربيت ديني و چالش هاي اساسي

1ـ تضاد ميان شيوه هاي تربيتي خانه و جامعه

2ـ نقش وسايل ارتباط جمعي

جايگاه معلم و دانش آموز در آموزش و پرورش ديني

مفهوم و ماهيت آموزش و پرورش ديني

ارزش و جايگاه دانش آموز در نظام آموزش و پرورش ديني

نتيجه گيري

منابع

 

چكيده

در اين مقاله سعي شده است تا علاوه بر تعريف تعليم و تربيت ديني و ضرورت و اهميت تعليم و تربيت ديني فرزندان، نقش و جايگاه خانواده، معلم و آموزش و پرورش نيز در تربيت ديني كودكان و نوجوانان نيز بيان شود. كه بايد بين اولياء دانش آموز و مربيان در شيوه تربيت ديني و آموزه هاي ديني هماهنگي و همسويي لازم ديده شود. تا زمينه هاي رشد و كمال در باورهاي ديني كودكان و نوجوانان بوجود آيد. اوليا و مربيان مي توانند بتدريج نگرش ديني مطلوب را در فرزندان بوجود آورند و بايد ميان آموزش هاي ديني و راهكارهاي عملي ارائه شده توسط خانه و مدرسه هماهنگي لازم وجود داشته باشد تا كودك و نوجوان دچار تضاد نشود و بتواند سره را از ناسره تشخيص دهد كه تضاد در آموزش نه تنها باعث رشد و كمال در باورهاي ديني نمي‌شود باعث از دست دادن عقايد آنها نيز مي گردد و در آموزش و تربيت ديني نبايد از روش‌هاي خشك و مستبدانه استفاده كرد بلكه بايد با شيوه  تشويق روش هاي صحيح، روح و روان كودك را با باورهاي ديني پيوند داد.

مقدمه

 

از مهمترين مباحث زندگي كه در طول حيات بشر براي او مطرح بوده و هم اينك نيز جاي پاي آن در بين صاحبنظران و خردمندان حتي به صورت روزمره، محكم تر و ريشه دارتر مي شود موضوع دين و معنويت است. اين امر حتي در بين افرادي كه پايبند به دين ملتزم به مذهبي نيستند در غالب عرفان منشي و روي آوردن به امور متافيزيك به چشم مي خورد و موضوع مهم پرداخته شود.

تعليم و تربيت ديني

انسان دنياي امروز به لحاظ پيچيدگي هاي زندگي و وسعت و سرعت تغييرات، با چالش هاي فراوان روبروست كه با گذشت زمان اين چالش ها روبه فزوني است. هر يك از اين بحران ها مشكلاتي را بر چگونگي زندگي افراد و رفتارهاي اجتماعي و فردي آنها تحميل مي كند در حال حاضر براي رويارويي با اين مشكلات روبه افزايش،  نياز به تربيت انسان هاي متعهد به اصول و ارزش هاي ديني و آرمان هاي جامعه بيش از پيش ضرورت يافته،  پيش بيني ها و برنامه ريزي‌هاي خاص را مي طلبد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید